Dom Karniowice (gmina Trzebinia) ul. Jaworowa.
Do sprzedaży dom położony w malowniczej okolicy, o powierzchni użytkowej 149m2 składający się z 3 przedpokoi, klatki schodowej, 3 sypialni, przestronnego salonu, dwóch jasnych kuchni, 2 łazienek, oddzielnego WC, kotłowni, dwóch spiżarni, piwnicy, dużego balkonu typu loggia oraz strychu.
Dom wzniesiony na działce o powierzchni 14,3a, na której znajduje się garaż oraz budynek gospodarczy. (...)
Pokaż więcej
Dom Karniowice (gmina Trzebinia) ul. Jaworowa.
Do sprzedaży dom położony w malowniczej okolicy, o powierzchni użytkowej 149m2 składający się z 3 przedpokoi, klatki schodowej, 3 sypialni, przestronnego salonu, dwóch jasnych kuchni, 2 łazienek, oddzielnego WC, kotłowni, dwóch spiżarni, piwnicy, dużego balkonu typu loggia oraz strychu.
Dom wzniesiony na działce o powierzchni 14,3a, na której znajduje się garaż oraz budynek gospodarczy.
I kondygnacja (66m2):
2 przedpokoje (ściany gładź, podłoga płytki), sypialnia (ściany gładź, podłoga drewniana), jasna oddzielna kuchnia (ściany gładź/płytki, podłoga gumolit), łazienka z WC (ściany i podłoga flizy, kabina prysznicowa, umywalka, sedes), kotłownia, spiżarnia, piwnica. Wysokość pomieszczeń: .
Ekspozycja okien: wschód (kuchnia i sypialnia), północ (kotłownia).
II kondygnacja (83m2):
przedpokój (11m2), 2 oddzielne sypialnie (11,7m2, 16,5m2) (w tym jedna z wyjściem na balkon), narożny, słoneczny salon (21m2)z wyjściem na loggie z panoramicznym widokiem, z kominkiem, łazienka (6m2) (ściany i podłoga flizy, wanna, umywalka, bidet), oddzielne WC (2m2)(ściany i podłoga flizy), jasna kuchnia (11m2) ze spiżarnią z oknem (4m2). W przedpokoju, pokojach i kuchni podłoga drewniana. Funkcjonalny układ pomieszczeń. Wysokość pomieszczeń: . Ekspozycja okien: wschód (sypialnia, salon), południe (sypialnia, salon), północ ( kuchnia, spiżarnia), zachód (łazienka, WC).
Dom wzniesiony w 1975 r. w technologii tradycyjnej. Ogrzewanie z pieca centralnego węglowego (po wymianie w 2013r.). Dach pokryty blacho dachówką po remoncie w 2014r. Okna plastikowe wymienione w 2011r. Na parterze przeprowadzony remont w 2014r. obejmujący łazienkę i przedpokoje. Drzwi frontowe antywłamaniowe zakupione w 2015r. Teren ogrodzony. Na działce liczne drzewa owocowe (czereśnia, wiśnia szklana, śliwa, brzoskwinia) i krzewy (porzeczka, agrest). Tuż przy werandzie huśtawka.
Garaż murowany, z kanałem o powierzchni 40m2. Przy froncie schody metalowe na dach budynku (początkowo w planie przewidziany taras).
Budynek idealnie nadający się do podziału na autonomiczne mieszkania. Klatka schodowa łącząca piętra z centralnym wejściem na półpiętrze oraz dostępem do strychu. Parter z werandą posiadający oddzielne wejście. Strych z możliwością adaptacji na kolejny oddzielny lokal mieszkalny. Dom na wzgórzu z pięknym widokiem, dla ludzi ceniących prywatność (brak sąsiadów z tyłu), cisze i czyste powietrze.
1 minuta do lasu,
4 minuty do przystanku komunikacji miejskiej (dojazd do Trzebini, Dulowej, Krzeszowic), sklepu spożywczego, oddziału poczty,
13 minut do kościoła Matki Boskiej Szkaplerznej, Karniowickich Błoń,
15 minut do szkoły podstawowej im. św. Jadwigi Królowej,
16 minut do pierwszego w Europie Kurhanu.
Karniowice położone są na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej w mezoregionie Wyżyna Olkuska, częściowo na obszarze Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie oraz w jego otulinie. Przez Karniowice przepływa rzeka Dulówka, która w dalszym biegu zmienia nazwę na Krzeszówkę, a następnie na Rudawę i wpada w Krakowie do Wisły. Na znacznej części Karniowic znajdują się jedyne z nielicznych na świecie złóż słodkowodnego wapienia zwanego tutaj martwicą karniowicką.
Teren gdzie współcześnie znajdują się Karniowice najpewniej wchodził w skład państwa Wiślan, następnie państwa wielkomorawskiego, później po połączeniu ziem Wiślan z państwem Polan, pozostał przy Polsce do 1795 roku.
Od średniowiecza do 1795 wieś znajdowała się w województwie krakowskim. Po III rozbiorze Polski okolice Karniowic należały do dystryktu olkuskiego w ramach tzw. Galicji Zachodniej w zaborze austriackim. W 1809 r. teren Karniowic przyłączono do departamentu krakowskiego w granicach Księstwa Warszawskiego. W latach 1815 1845 w Rzeczypospolitej Krakowskiej jako jedna z 224 wsi.
W latach 1848 1918 roku należała do Galicji. W latach 1918 1939 i 1945 1975 w woj. krakowskim. W okresie II wojny światowej należała do III Rzeszy i była miejscowością graniczną z Generalnym Gubernatorstwem.
W latach 1975 1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa katowickiego. 01.11.1979 erygowanie Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Karniowicach dla wiernych z: Karniowic, Dulowej i części Młoszowej dekretem ks. kard. Franciszka Macharskiego. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Stanisław Fijałek. W latach 1980 81 na terenie Karniowic w ramach KWK "Siersza" powstał Szyb Wschodni, który zagłębiono do docelowej głębokości 262,8 m. Eksploatację Pola Wschodniego pokładów węgla w partii A KWK Siersza rozpoczęto w 1982 roku. Eksploatowano pokłady 207, 208 i 209-210. W 2001 r. Szyb Wschodni oraz całą KWK "Siersza" zlikwidowano.
OFERTA NA WYŁĄCZNOŚĆ
Kontakt:
Agencja Nieruchomości Tecnocasa
Oddział XV Czarna Wieś
ul. Smoluchowskiego 7
30 069 Kraków
tel:
Zakaz kopiowania tekstów i zdjęć z naszych ogłoszeń. Wszelkie kradzieże zdjęć i treści ogłoszeń będą zgłaszane do odpowiednich służb. Przypominamy; Zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (D. U. 1994/24/83) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie przedstawionych treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 5 (art. 115.1).